Płatność za pomocą kart kredytowych można dokonać za pomocą kanału płatności PayPal. »
Przypominamy wszystkim, którzy dokonują płatności poza systemem, bezpośrednio na konto firmowe (numer w zakładce "Kontakt"), iż należy w tytule przelewu podać nazwę pakietu oraz adres e-mail z rejestracji w serwisie. Proszę również o sygnał o wpłacie mailem na lem(at)astroelliott.pl. »
Na Facebooku działa fan-page serwisu AstroElliottSurfing. Zapraszam do polubienia:) »
All in One
Ameryka Pn.: YM.F (DJIA), SP.F (SP500), NQ.F (NASDAQ100), RJ.F (Russell2000); interwał wk, eod, 60 min i 10 min;
Polska i Euroland: DY.F (DAX), MX.F (CAC40), X.F (FTSE100), FW20, MW40 i WIG; interwał wk, eod, 60 min i 10 min;
Kryptowaluty: Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Chainlink; interwał wk, eod, 60 min i 10 min;
Waluty: EUR/USD, GBP/USD, NZD/USD, USD/CAD, USD/JPY, EUR/PLN, USD/PLN; interwał wk, eod, 60 min i 10 min;
Towary i Metale: CL.F (ropa), HG.F (miedź), XAU/USD (złoto), XAG/USD (srebro), ZC.F (kukurydza), ZS.F (soja); interwał wk, eod, 60 min i 10 min;
UWAGA!: Aby zakupić pakiet należy najpierw zarejestrować się w Serwisie i zalogować.
Fusy na tydzień 24'09 2009-06-07 02:59
AMERYKA PN/PD:
BOVESPA (interwał weekly i EOD):
Na Bovespie ruch od 11 mają nadal wygląda na trójkę wzrostową. Trudno więc traktować go jako koniec impulsu 5 w c. Z drugiej strony zejście weszło w zakres hipotetycznej fali pierwszej tego impulsu. Możliwe, że czwórka była skarłowaciała i szczyt fali (b) został jednak osiągnięty. Do potwierdzenia tej tezy jest jednak potrzebne impulsowe zejście w dół z pokonaniem podfali 4 czerwone włącznie. Na razie odpuściłbym ten rynek, gdyż sytuacja jest niejasna. ED wykluczam, gdyż falka pierwsza w końcowym impulsie jest krótsza od następnej.
DJIA (interwał weekly, 60 min i 10 min):
Edit: W zeszłotygodniowej analizie błędnie oznaczyłem fale składowe w ruchu UP od dołków. Fale stopnia Minute pozostały przez nieuwagę z wersji drugiej i były po prostu impulsami. W rzeczywistości aby oznaczyć ruch korekcyjny złożony fale składowe nie mogą składać się z pojedynczych impulsów, gdyż cały ruch byłby po prostu impulsem wyższego rzędu. Oznaczenia poprawiłem.
Mamy wyjście z konsolidacji górą. Wyjście ma charakter impulsu, który jest w schyłkowej fazie Cała fala Y jest stworzona przez Zigzaga ABC Minor. Na razie ostatnie podejście wygląda na trójfalowe dlatego nie oznaczam jeszcze fali iv, gdyż możemy być w trakcie jej kreślenia. Jednak jeszcze jeden leciutki push zrobi z tego piątkę, którą będzie trzeba oznaczyć jako fala v. Fale A i C w Y są podobnej długości więc można zakładać, że Zigzag będzie to konicem tej złożonej struktury oznaczonej jako (c). Po jej zakończeniu oznaczenia zakładają wykreślenie fali (d) trójkąta.
W wersji drugiej chcąc nie chcąc trzeba postawić na trójkąt jako oznaczenie konsolidacji. Ma on mankamenty ale nic lepszego nie da się tam wstawić. Można tak jak w wersji pierwszej próbować podwójną trójkę ale w impulsach jako czwórka częściej występuje trójkąt. W tej chwili jest to bez znaczenia bo wyjście z konsolidacji nastąpiło impulsem w zakładanym kierunku. Sytuację tego ostatniego omówiłem przy okazji wersji pierwszej. Tu po jego zakończeniu można spodziewać się fali (b) lub (2). (b) zakłada Zigzaga czyli można spodziewać się zejścia w okolice 38%-50% fali (a). Fale drugie lubią schodzić nieco niżej – najczęściej (73% z nich) znoszą 50%-62% fali (1).
Wersja druga jest wersją preferowaną oznaczeń.
SP500 (interwał weekly i 60 min):
Sytuacja analogiczna do DJIA.
POLSKA I EUROLAND
DAX (interwał weekly i 60 min):
Na DAX sytuacja podobna do tej z rynków w USA z tym, ze w wersji pierwszej wyjście fali (c) ponad falę (a) zanegowało koncepcję trójkąta zwężającego się. Możliwy jest Flat jako 4 Primary lub trójkąt rozszerzający się. Obie wersje jednak implikują zejście poniżej dołków z marca br. albo falą piatą Primary lub falą (d) trójkąta. Trójkąty rozszerzające się są jednak dość rzadkie więc pozostawiam Flat.
Wersją preferowaną jest wersja druga oznaczeń.
FW20 (interwał 60 min i 5 min):
(…) Jest sporo niewiadomych więc zajmowałbym pozycje jedynie w przypadku potwierdzenia oznaczeń a więc kontynuacji spadków.
No i dobrze bo byłyby wciry. Tym, co zarzucają mi nierzetelność wyboldowałem tekst z zeszłego tygodnia, choć wątpię by to coś pomogło.
Ruch w górę, pomimo kierunku, w dłuższym okresie skomplikował sprawę bykom bo utworzył siedem podfal zamiast pięciu. Siedem to liczba korekty nie hossy, więc gdyby miało się na tym zakończyć wnioski mogą być tylko jedne. O tym przekonamy się jednak później.
Wracając do sytuacji obecnej na FW20 cały ruch od marcowych dołków oznaczam jako korektę złożoną WXY z Zigzagiem (Y) jako końcowym akordem. Potwierdzeniem oznaczeń będzie wejście w zakres fali A Zigzaga a więc poziom c.a. 1900 pkt. Na uwagę zasługuje równość fal A i C w Y oraz modelowy wręcz impuls C, który przedstawiam na oddzielnym wykresie. Klasyka gatunku.
Kontynuacja ruchu wzrostowego bez zachodzenia fal utworzy impuls wzrostowy i zaneguje oznaczenie.
W takim przypadku fale A i C w Y będzie trzeba oznaczyć jako 1 i 3 w impulsie a ewentualną płytką korektę (nie może przekroczyć 1900 pkt) jako 4.
Jeżeli chodzi o samą Double 3 to trochę statystyki. Fala W w formie Flat to 82% przypadków (ZZ – 18%), fala Y w formie Zigzaga to 55% przypadków. W naszym przypadku nawet więcej bo zasada zmienności wyklucza Flat (22% przypadków) jako drugi segment. Możliwy jest jeszcze trójkąt (23%), którego jako żywo nie widać. Stop- loss wiadomy. Zapinamy pasy.
Edit: Chyba nawet lepiej ruch rozpisać w ten sposób jak poniżej. Niby niczego to nie zmienia ale wygląda lepiej (W20 60min):
WIG, MW40 (interwał weekly, EOD i 60min):
Na WIG i MW40 wspomniany ruch również namieszał. Mimo że na tych indeksach możliwe jest rozpisanie impulsu to na WIGu proporcje ruchu zostały zwichrowane. Klasyczne zależności Fibonacciego ni jak się mają do długości fal w tak rozpisanym impulsie. Może oprócz 5 = 62% x 1. Pozostałe zależności jakie znalazłem to 162% x 1 = 3+5. Niby jest ale nigdzie w literaturze nie spotkałem się z takim układem. Chyba, że ruch w górę będzie kontynuowany.
Mankamentem jest również brak zmienności pomiędzy falą 2 i 4 różowe oraz wspomniany powyżej dobrze zarysowany układ siedmiu fal zamiast pięciu. Albo czeka nas kontynuacja ruchu albo… Zobaczymy. Na razie skończyliśmy jakąś piątkę w ruchu od 25 mają a sposób znoszenia tego ruchu powie nam więcej o całej strukturze.
MW40 pod względem proporcji ruchu wygląda zdecydowanie lepiej, żeby nie powiedzieć dobrze, choć i tu nie jest zachowana reguła zmienności – samo to jest jednak mniej istotne.
AZJA:
NIKKEI (interwał EOD):
Wydaje się tak jakby NIKKEI chciał jednak wykonać impuls wzrostowy. Obiekcje na razie są takie same jak na BOVESPIE.
Wątpliwości rozwiano. Impuls jest faktem. O ile dobrze liczę to trzeci w sekwencji.
BSE30 (interwał weekly i EOD):
Na BSE30 strasznie trudno cokolwiek oznaczyć. Ruch jest silny z płytkimi korektami – wszystkie podobne do siebie. Luka może być trzecią falą drugiej piątki w Zigzagu. To chyba najbliższa mi interpretacja. Tak więc powinniśmy kreślić ostatnia podfalkę wzrostową. Zakładam ponadto, że z czasem rynek zechce zakryć tę 20% lukę.
Komentarz bez zmian. Na uwagę zasługuje równość dwóch wyrysowanych piątek. Gdyby rynek zachował się wg oznaczeń alternatywnych, które wprowadziłem pod wpływem tej równości to ruch należałoby uznać za zakończony. Wykres tygodniowy pokazuje natomiast, że podobną dynamiką charakteryzowała się fala 1 Primary. Wnioski nasuwają się same. No ale do tego potrzeba trzech piątek wzrostowych nie dwóch. Sprawa wskazuje jednak na ZZ bo korekta oznaczona jako alt B była niezwykle płytka (minimum dla Zigzaga to wg Neelego 1%!). Dwójki schodzą zdecydowanie niżej niż to co widzimy. Teraz jak to pisze to dochodzę do wniosku, że oznaczenie alternatywne powinno być preferowane.
SHANGHAI (interwał weekly i EOD):
W Shanghaju nie słuchają LeMa.. Albo wydłużyli piątkę z ekspancją wewnętrzną
v = 162% x (i + iii) lub w ogóle malują coś innego – patrz oznaczenia alternatywne.
WALUTY:
EDEK (interwał EOD i 60 min):
Na Edku na razie początek zakładanego ruchu. Długie wzięły co swoje teraz czas na miśki. Stop na szczycie lub LH i czekamy spokojnie.
YEN/USD (interwał weekly i EOD):
Na parze YEN/USD ruch zgodny z oznaczeniami i wreszcie pojawiła się większa dynamika. Czekamy na kontynuację wycieczki na południe.
USD/PLN (interwał 60 min):
Na USD/PLN mamy prognozowany ruch w górę ale na impuls on nie wygląda.
Nie wyglądał i nie był. Nowe minimalne dołki za to rozjaśniły sytuację z oznaczeniami. Mamy klin jako C z opcją wybicia minimum do jego podstawy.
EUR/PLN (interwał 60 min i 10 min):
Na EUR/PLN albo napinamy sprężynę pod dynamiczny ruch tworząc subfale albo to g. nie impuls. Grałbym na długo ale jest problem z postawieniem stopa na ostatnich dołkach (c w 2 czerwone może je przekroczyć jeżeli Flat) więc na razie można odpuścić tę parę. No chyba, że zobaczymy Bajkonur – wtedy wiadomo, że sprężyna puściła.
TOWARY I METALE
CRUDE (interwał weekly i EOD):
Na Crude pośpieszyłem się z zakończeniem impulsu. Być może wykonujemy falę wydłużona. Jest to prawdopodobne gdyż fale i oraz ii były podobnej długości. Gdyby rzeczywiście tak było to zasięg ruchu trzeba wyznaczyć ekspancją 162% sumy fal i + iii.
Możliwe jednak, że pochrzaniłem coś we wcześniejszych oznaczeniach i ruch od dołków jest podwójnym Zigzagiem ABC z trójkątem jako B. W takim wypadku zasięg ruchu trzeba wyznaczyć równością fal A=C. Taki zasięg został już prawie zrealizowany. Jeżeli więc zobaczymy revers na USD i tu powinniśmy zawrócić.
Właściwie nie mam nic do dodania. Zasięg dla ZZ osiągnięty, dla wydłużonej piątki jeszcze długo nie. Jak zawrócimy solidnie będzie wiadomo co jest grane.
SOYAOIL (interwał weekly i EOD):
Wg mnie pierwszy segment fali (b) został wyrysowany. Po wyrysowaniu trójfalowej korekty powinna być kontynuacja ruchu korekcyjnego.
SOYAOIL zrobił kolejną falkę UP. Siódmą dodajmy. Albo to jest część płaskiej korekty (b) albo ruch od dołków w przypadku braku kolejnych podfal będzie trzeba oznaczyć korekcyjnie.
COPPER (interwał weekly i EOD):
COPPER kreśli korekcją podfalę (b). Być może w formie trójkąta. Do realizacji takiego scenariusza brakuje zejścia w dół jako podfala e oraz wybicia.
Na COPPER mamy wybicie ale korekcyjna fala (b) wygląda na falkę niższego rzędu. Możliwe więc, że mamy do czynienia z impulsem wzrostowym a ostatnia konsolidacja to trójkąt jako podfala 4.
GOLD SPOT (interwał weekly i EOD):
GOLD SPOT zawrócił w ostatniej chwili. Oczekuje kontynuacji wycieczki na południe.
Tyle ode mnie.
Pozdrawiam serdecznie
LeM
< Wstecz